Vyberte stránku

Nejsou moudra jako moudra… Je rozdíl, když vám radí někdo, kdo o dané problematice ví tzv. “kulové”, a když se můžete ponaučit díky myšlenkám lidí, kteří ví, o čem mluví (mluvili), protože zažili úspěch. Myšlenky o podnikání, které jsme pro vás vybrali, možná znáte, ale zapomínáte na ně. Proto vám doporučujeme si je vytisknout a vylepit na místo, kde se s nimi každé ráno potkáte a mohou tak ovlivnit váš den.

Rockefeller

„Nejlepší firmy vždycky začínají někde v garáži. “

Jason Fried a David Heinemeier Hansson jsou zakladateli firmy 37signals, která je proslulá softwarovými webovými produkty Basecamp, Highrise, Backpack, Campfire, Ta-Da List a Writeboard, jejichž základní vlastností je jednoduchost. Začínali v roce 1999 ve třech lidech jako konzultační firma pro návrh webů a první software – Basecamp – vytvořili v roce 2004 pro svou vlastní potřebu; dnes tento nástroj přináší zisky několika miliónů dolarů ročně. Firma je pojmenována podle 37 radioteleskopických signálů, které americký fyzik Paul Horowitz identifikoval jako potenciální poselství mimozemské civilizace.

„Buď chytřejší než ostatní, ale neříkej jim o tom.“

Dale Carnegie byl významný lektor a vyhledávaný poradce světových osobností. Nejdříve pracoval jako prodejce, potom se pokoušel stát hercem, odcestoval do New Yorku a začal vyučovat kurzy komunikace pro dospělé. Je autorem několika bestsellerů, jako „Jak získávat přátele a působit na lidi“ a „Jak se zbavit starostí a začít žít“. Bylo vydáno více než 50 milionů výtisků jeho knih.

„Když platíte daň z přidané hodnoty, tak tu přidanou hodnotu musíte vytvořit.“

Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, gastronom a moderátor kulinářských pořadů, který už roky úspěšně podniká v gastrobyznysu.

„Zkušenost je drahá škola, ale hlupáci do ní nechodí.“

Benjamin Franklin byl americký státník, diplomat, vydavatel, přírodovědec a spisovatel. Stal se jedním ze zakladatelů americké demokratické kultury, je známý jako vynálezce bleskosvodu.

„Pokud vás první verze vašeho produktu nepřivádí do rozpaků, uvedli jste ho na trh příliš pozdě.“

Reid Hoffman je zakladatel největší profesní a networkingové sítě LinkedIn, která možná jednou nahradí klasické životopisy.

„Chcete na světě vyniknout? Musíte pracovat, zatímco ostatní se baví.“

Sir Winston Churchill byl britský politik, premiér Spojeného království, spisovatel, historik, žurnalista, voják a zákonodárce. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších státníků 20. století.

„Většina lidí propásne svou životní příležitost, protože ta je oblečena v montérkách a vypadá jako práce.“

Thomas Alva Edison byl americký vynálezce a podnikatel. Na jeho jméno je vedeno 1692 patentů, další tisíce jich registrovaly jeho firmy. Mezi nejznámější Edisonovy vynálezy patří fonograf a žárovka. Vynálezu žárovky předcházely tisíce neúspěšných pokusů, ale Edison se nevzdal.

„Trvá 20 let dobré jméno vybudovat a 5 minut jej ztratit. Když si to uvědomíte, začnete dělat věci jinak.“

Warren Edward Buffett, přezdíván jako Věštec z Omahy či Zázrak z Omahy je americký miliardář, investor, obchodník a filantrop. V roce 2007 jej časopis Time uvedl na seznamu 100 nejvlivnějších lidí světa.

„Nenechte se rozptýlit kritikou. Pamatujte si, že někteří lidé získají pocit úspěchu jen když vás můžou kousnout.“

Zig Ziglar byl americký spisovatel. Živil se nejprve jako prodejce, později se stal motivačním řečníkem. Narodil se jako desátý z 12 sourozenců. Když mu bylo šest let, během tří dnů mu zemřel otec a mladší sestra.

„Odvaha míří ke hvězdám, strach k záhubě.“

Seneca byl římský stoický filosof, dramatik, básník a politik, a vychovatel císaře Nerona.

„Hlavním rozdílem mezi dosažením něčeho a ničeho je odvaha udělat první krok. Ten, kdo jen čeká, a dělá to, co mu bylo řečeno, nikdy nedosáhne ničeho velkého.“

Charles M. Schwab byl slavný americký obchodník a ocelový magnát, který se stal prezidentem největší firmy na výrobu oceli na světě.

„Cesta ke štěstí je založena na dvou základních principech: najít to, co tě zajímá, a to, co dobře umíš. A když to najdeš, obětuj tomu celou svoji duši, všechnu energii, cílevědomost a přirozené schopnosti, které máš.“

John D. Rockefeller byl pravděpodobně nejbohatším mužem všech dob, jeho majetek se v přepočtu na současnou měnu odhaduje na neskutečných 200 miliard dolarů, což je meta, ke které se nikdo jiný nepřiblížil ani vzdáleně. Ve své době byl prvním miliardářem na světě. A vytvořil impérium, které bylo trnem v oku americké vládě, a zároveň byl jedním z nejštědřejších filantropů historie.

„Nevyděláváme tím, že lidem prodáváme věci. Ale tím, že jim pomáháme vybrat, co si koupí.“

Jeffrey Preston „Jeff“ Bezos je americký podnikatel, zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního portálu Amazon.com.
[tg_divider style=“faded“]

Další myšlenky, které by vás mohly inspirovat,
najdete v zářijovém čísle Starting UP.

[tg_button href=“https://issuu.com/startingup/docs/startingup_1_3.rocnik_2016_free_ver“ color=“orange“ bg_color=““ text_color=““]Prolistovat číslo[/tg_button]

[tg_divider style=“faded“]